iconmenu
×
logo

باغ جنت شیراز

یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز باغ جنت است که در سال ۱۲۲۳ و در اواخر دوران قاجاریه ساخته شده است.  گل‌ها و گیاهان متنوع و درختان سر به فلک کشیده، سروها و کاج‌ها زیبایی خاصی را پیش روی بینندگان می‌گذارد. همچنین وجود آب نماهای مختلف در فصل تابستان باعث تازه شدن هوای این مکان می‌شود.

آدرس باغ جنت شیراز

این باغ در ابتدای ورودی غربی شیراز و بلوار امیرکبیر قرار دارد.

 

باغ تخت شیراز در دامنه کوه باباکوهی
باغ تخت در نزدیکی چند مورد دیگر از جاهای دیدنی شیراز قرار گرفته و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین باغ‌های این شهر شناخته می‌شود. پیشینه ساخت باغ تخت به قرن پنجم هجری و دوران اتابکان که در این منطقه حکومت می‌کردند باز می‌گردد. باغ بسیار زیبا معماری منحصر به فردی دارد که در نگاه اول قطعا توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. باغ تخت 9 طبقه دارد و در دامنه کوه باباکوهی قرار گرفته است. زیبایی و شکوه این روزهای باغ تخت شیراز فقط بخشی از شکوه آن در زمان‌های قدیم می‌باشد، چرا که در سال‌های اخیر رسیدگی‌های لازم و مرمت‌های ضروری در آن انجام نشده است. زیبایی های شیراز وصف نشدنی است و باید خودتان به شیراز بیایید تا اوج زیبایی را مشاهده نمایید.

باغ های تخت نوعی از باغ سازی است که از زمان تیموریان رواج یافت. باغ تخت یا باغ پلکانی یا باغ تراسدار در مکان های شیب دار احداث می شود و در آن آب از طریق تراس ها و پله ها در مسیر جریان می یابد. این شیوه هم به آبیاری هم زیباسازی باغ کمک می کند. 

آدرس باغ تخت شیراز

چهار راه باغ تخت، بلوار جمهوری

خرید بلیط اتوبوس تهران به شیراز و همچنین برای برگشت، بلیط شیراز به تهران را اگر در تهران زندگی می کنید، فراموش نکنید.